Jak správně vybírat ?

Jak správně vybrat dětskou koloběžku ?

jak správně vybrat

Tímto článkem se Vám pokusíme poradit či pomoci při vyběru správného typu koloběžky - na začátku je třeba nutno připomenout, že naše rady jsou především subjektivního typu dle Vašich často kladených dotazů a reakcí, každé dítě s koloběžkou nakládá a řídí ji jiným způsobem, stejně tak jako každé dítě má jinou váhu a výšku, kde tyto faktory jsou hlavní a rozhodující při správném výběru.

Všechny naše tříkolové koloběžky (MAXI SCOOTER, MINI SCOOTER, BERUŠKA a ostatní ...) jsou koloběžky BALANČNÍHO typu - tzn., že jakmile se dítě lehce opře do levého řidítka - kolečko se "prohne" a otáčecí mechanismus koloběžky otočí kolečko na levou stranu. Obdobně funguje samozřejmě i mechanismus na pravé straně, tento typ zatáčení je velice populární a oblíbený, slouží především pro učení se správné rovnováze a držení těla.

1. FAKTOR VÝŠKY

Proto hned první velice důležitý faktor při správném výběru koloběžky je VÝŠKA Vašeho dítěte - výška je důležitá pro správnou a pohodlnou manipulaci s koloběžkou. V naší nabídce naleznete 3 základní kategorie nastavení výšky řidítek. Optimální nastavení řídítek je pod úrovní ramen, aby se děti mohli dobře zapřít, proto je nutno velice pečlivě změřit výšku dítěte a porovnat s výškou koloběžky. Všechny koloběžky mají 3-stupňové nastavení, které velice pomůže s tímto odhadem, díky kterému dovedete zvolit tu správnou koloběžku.

 - rozmezí 54-64cm (MINI SCOOTER - základní verze) určeno pro ty nejmenší ať už chlapečky nebo holčičky.

 - rozmezí 57-67cm (BERUŠKA - 3v1 verze s potiskem) univerzálnější koloběžka, díky své variabilitě může sloužit delší časové období.

 - rozmezí 58-68cm (MINI SCOOTER - verze s potiskem

 - rozmezí 60-70cm (Pohádková koloběžka - hrající, svíticí) tato koloběžka není balančního typu.

 - rozmezí 62-70cm (BERUŠKA - 3v1 základní verze) univerzálnější koloběžka, díky své variabilitě může sloužit delší časové období.

 - rozmezí 62-72cm (BERUŠKA - 2v1 základní verze i verze s potiskem) od verze 3v1 se liší pouze tím, že nedisponuje zadní vodící tyčí.

 - rozmezí 76-84cm (MAXI SCOOTER - základní verze s kloubem i verze s potiskem

 - rozmezí 76-86cm (MAXI SCOOTER - verze s potiskem)

 - rozmezí 80-90cm (MAXI SCOOTER - základní verze)

 

2. FAKTOR VÁHY

Druhý velice důležitý faktor je samozřejmě váha dítěte, standardní váhové omezení na našich koloběžkách je 40kg, pouze v případě BERUŠEK je maximální povolená váha na doplňkovém sedátku jen 20kg. Tento faktor je nutno dodržovat, v opačném případě se koloběžka totiž prohýbá a ničí se otočný mechanismus předních koleček. Váha dítěte je rovněž důležitá pro správné postavení těla a určení správného výškového nastavení.


Často kladené dotazy:

Jak funguje "balanční" typ koloběžky ?

- Jakmile se dítě lehce opře do levého řidítka - kolečko se vytočí do strany a otáčecí mechanismus koloběžky otočí kolečko na levou stranu. Obdobně funguje samozřejmě i mechanismus na pravé straně, tento typ zatáčení je velice populární a oblíbený, slouží především pro učení se správné rovnováze a držení těla.

Mám 3-roční dítě jakou koloběžku mám zvolit ?

- Důležitý není věk, ale především výška dítěte, podle které se správně rozhodnete do jaké výškové kategorie koloběžek patří. Optimální nastavení řídítek je pod úrovní ramen, aby se děti mohli rukama dobře zapřít o řídítka. Když pak např. najedou na výmol, díky správnému nastavení výšky řídítek dovedou zamezit pádu, proto je nutno pečlivě změřit výšku dítěte.

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.