UPOZORNĚNÍ: Pro minimalizace kontaktu s kurýrem doporučujeme úhradu Vaši objednávky provést předem online kartou nebo klasickým bankovním převodem. Při platbě na dobírku je možná pouze platba kartou kurýrovi. Rovněž jsme dočasně zrušili možnost osobního vyzvednutí zboží. Děkujeme za pochopení. Tým SKITT

Jak správně vybrat freestyle koloběžku?

V předchozím článku jsme se Vám pokoušeli poradit jak správně vybrat dětskou koloběžku pro Vaše nejmenší, dnes se podíváme aspoň na pár základních informací o freestyle koloběžkách a pokusíme se Vám nastínit základní rozdělení našich nabízených freestyle koloběžek. Opět bychom Vás rádi chtěli informovat že veškeré rady, tipy a informace obsažené v tomto článku jsou subjektivní na základě vašich často kladených dotazů a otázek na telefonu. 

vybrat_koloběžku_223332

U výběru freestyle koloběžky prakticky záleží na 3 důležitých faktorech - věk jezdce, úroveň jízdy (znalost ovládání koloběžky) a v neposlední řadě také i cena ...

 

1. Věk jezdce

Začáteční freestyle koloběžky (cenová kategorie do 2.000,-) v naší nabídce se pohybují ve váhové kategorii od 3,4 do 3,9kg a jsou vhodné především jezdcům od 8 let, s tím, že nosnost koloběžky je pevně určená na 100kg váhy (do této nosnosti je zohledňováno i to, že váha jezdce se znásobuje 2x až 3x když provádí skoky a dopadá takto na zem). Tyto koloběžky jsou materiálem dostačující a při pravidelné kontrole a správném zacházení vydrží i více než jedno léto - záleží na vytížení.

 

2. Úroveň jízdy

Pokročilejší jezdec již musí vědět co od koloběžky očekávat, znát její limity a naučit se s nimi zacházet. Pokročilejší koloběžky (nad 2.000,-) pak doporučujeme opravdu pro pokročilejší jezdce, kteří již vědí jak se správně o tuto koloběžku postarat a jak s ní nakládat (pravidelná kontrola a dotahování šroubů). 

 

3. Cena

Cena freestyle koloběžky závísí především na tom z jak kvalitních dílů je sestavena. Roli v určení ceny koloběžky hraje:

- kvalita koleček (střed z obyčejného plastu, tvrzeného plastu nebo z hliníku) a ložisek (která buď jsou nebo nejsou jejich součástí), velikost koleček (základní 100 mm nebo 110 mm)

- typ hlavového složení - nejjednoduší závitové (kde může být rozdíl v počtu závitů na objímce) nebo integrované (IHC, HIC a jiné kompresní systémy)

- materiál, typ a pevnost desky, vidlice a řidítek

- případně také kvalita gripů


 

Kategorie nabízených koloběžek

Náročnější jezdec

K této kategorii můžeme přiřadit koloběžky MOVINO X-CORE a ELITE. Tyto koloběžky mají celohliníkové kolečka, společně s hliníkovými ložisky, kolečka o průměru 110mm, IHC kompresní integrovaný systém a váhu 3,8-3,9kg. Šířka řídítek je 55 cm, výška 83 cm, délka 68 cm. Koloběžky jsou určené pro zábavu a freestyle ježdění v street a skate parcích, přímo stavěné na triky. Ideální pro děti od 11 let dospívající a dospělé.

 Středně náročný jezdec

K této kategorii můžeme přiřadit koloběžky MOVINO  EDGE a EDGE RED EDITION. Tyto koloběžky mají hliníková kolečka průměru 100mm, trojšroubovou závitovou objímku. Šířka řídítek je 49 cm, výška 83 cm, délka 64 cm.

Také u značky SVX v této kategorii najdete širokou nabídku v modelech ELLEGANCE, REVENGE a FURY.

Koloběžky jsou určené jak pro rekreační jízdu, tak i pro zábavu a freestyle ježdění v street a skate parcích. Ideální pro děti od 9 let a dospívající.

 

 Mírně pokročilý

Do této kategorie řadíme koloběžky MOVINO NITRO a GLIDE. Tyto koloběžky mají kvalitní nylonové kolečka, trojšroubovou závitovou objímku a váhu zhruba 3.4kg. Šířka řídítek je 49 cm, výška 81 cm, délka 64 cm. Koloběžky jsou určené jak pro rekreační jízdu, tak i pro zábavu a freestyle ježdění v street a skate parcích. Ideální pro děti od 9 let a dospívající.

 

Začátečník až mírně pokročilý

Do této kategorie patří akčně barevné koloběžky SVX RAMPAGE GREEN a WHITE, RAVAGE BLUE a také PB KATANA a SCORPIO. Tyto koloběžky mají PU kolečka, trojšroubovou závitovou objímku, kompozitní jádra koleček a velmi nízkou hmotnost - 3,1kg. Koloběžky jsou určené jak pro rekreační jízdu, tak i pro zábavu freestyle ježdění v street a skate parcích. Ideální pro děti od 8 let. 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.