Jak správně vybrat freestyle koloběžku?

V předchozím článku jsme se Vám pokoušeli poradit jak správně vybrat dětskou koloběžku pro Vaše nejmenší, dnes se podíváme aspoň na pár základních informací o freestyle koloběžkách a pokusíme se Vám nastínit základní rozdělení našich nabízených freestyle koloběžek. Opět bychom Vás rádi chtěli informovat že veškeré rady, tipy a informace obsažené v tomto článku jsou subjektivní na základě vašich často kladených dotazů a otázek na telefonu. 

vybrat_koloběžku_223332

U výběru freestyle koloběžky prakticky záleží na 3 důležitých faktorech - věk jezdce, úroveň jízdy (znalost ovládání koloběžky) a v neposlední řadě také i cena ...

 

1. Věk jezdce

Začáteční freestyle koloběžky (cenová kategorie do 2.000,-) v naší nabídce se pohybují ve váhové kategorii od 3,4 do 3,9kg a jsou vhodné především jezdcům od 8 let, s tím, že nosnost koloběžky je pevně určená na 100kg váhy (do této nosnosti je zohledňováno i to, že váha jezdce se znásobuje 2x až 3x když provádí skoky a dopadá takto na zem). Tyto koloběžky jsou materiálem dostačující a při pravidelné kontrole a správném zacházení vydrží i více než jedno léto - záleží na vytížení.

 

2. Úroveň jízdy

Pokročilejší jezdec již musí vědět co od koloběžky očekávat, znát její limity a naučit se s nimi zacházet. Pokročilejší koloběžky (nad 2.000,-) pak doporučujeme opravdu pro pokročilejší jezdce, kteří již vědí jak se správně o tuto koloběžku postarat a jak s ní nakládat (pravidelná kontrola a dotahování šroubů). 

 

3. Cena

Cena freestyle koloběžky závísí především na tom z jak kvalitních dílů je sestavena. Roli v určení ceny koloběžky hraje:

- kvalita koleček (střed z obyčejného plastu, tvrzeného plastu nebo z hliníku) a ložisek (která buď jsou nebo nejsou jejich součástí), velikost koleček (základní 100 mm nebo 110 mm)

- typ hlavového složení - nejjednoduší závitové (kde může být rozdíl v počtu závitů na objímce) nebo integrované (IHC, HIC a jiné kompresní systémy)

- materiál, typ a pevnost desky, vidlice a řidítek

- případně také kvalita gripů


 

Kategorie nabízených koloběžek

Náročnější jezdec

K této kategorii můžeme přiřadit koloběžky MOVINO X-CORE a ELITE. Tyto koloběžky mají celohliníkové kolečka, společně s hliníkovými ložisky, kolečka o průměru 110mm, IHC kompresní integrovaný systém a váhu 3,8-3,9kg. Šířka řídítek je 55 cm, výška 83 cm, délka 68 cm. Koloběžky jsou určené pro zábavu a freestyle ježdění v street a skate parcích, přímo stavěné na triky. Ideální pro děti od 11 let dospívající a dospělé.

 Středně náročný jezdec

K této kategorii můžeme přiřadit koloběžky MOVINO  EDGE a EDGE RED EDITION. Tyto koloběžky mají hliníková kolečka průměru 100mm, trojšroubovou závitovou objímku. Šířka řídítek je 49 cm, výška 83 cm, délka 64 cm.

Také u značky SVX v této kategorii najdete širokou nabídku v modelech ELLEGANCE, REVENGE a FURY.

Koloběžky jsou určené jak pro rekreační jízdu, tak i pro zábavu a freestyle ježdění v street a skate parcích. Ideální pro děti od 9 let a dospívající.

 

 Mírně pokročilý

Do této kategorie řadíme koloběžky MOVINO NITRO a GLIDE. Tyto koloběžky mají kvalitní nylonové kolečka, trojšroubovou závitovou objímku a váhu zhruba 3.4kg. Šířka řídítek je 49 cm, výška 81 cm, délka 64 cm. Koloběžky jsou určené jak pro rekreační jízdu, tak i pro zábavu a freestyle ježdění v street a skate parcích. Ideální pro děti od 9 let a dospívající.

 

Začátečník až mírně pokročilý

Do této kategorie patří akčně barevné koloběžky SVX RAMPAGE GREEN a WHITE, RAVAGE BLUE a také PB KATANA a SCORPIO. Tyto koloběžky mají PU kolečka, trojšroubovou závitovou objímku, kompozitní jádra koleček a velmi nízkou hmotnost - 3,1kg. Koloběžky jsou určené jak pro rekreační jízdu, tak i pro zábavu freestyle ježdění v street a skate parcích. Ideální pro děti od 8 let. 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.